Adonis kası nasıl çıkar

Six pack ler sonrası moda olan namı değer Brad Pitt kası  olan Adonis kası listelerde bir numarayı zorluyor. Peki bu Adonis kası nasıl çıkar, nelere dikkat etmek gerekir kısaca bahsedelim.

Adonis kası olarak tabir edilen kas, kaburga kemiğinin alt tarafına doğru, sağ ve sol bölgelerinden başlayıp kasıklara kadar devam eden V şeklindeki kastır.

Adonis kası sonradan ortaya çıkan bir kas değildir. Her insanda bulunmaktadır. İnsanın genetik yapısına göre çokluk ya da azlık göstermektedir.  Bu kasın ortaya çıkması gerekli ilk şey, kasın olduğu bölgedeki yağları eritmektir. Bölge yağsız olursa daha keskin bir şekilde görülmektedir. Bu kas herkeste vardır, fakat vücudumuzdaki diğer tüm kaslar gibi çeşitli sporlarla ve vücut geliştirme egzersizleriyle daha belirgin hale gelmektedir.

4.2.7

ADONİS KASI NASIL GELİŞTİRİLİR?

adonis-kasi-gelistirme

Bu kasın geliştirilmesinde en önemli egzersiz, bir yere asılarak ayakları yukarı çekme egzersizidir. Bacaklarınızı büküp yukarıya doğru çekip, sağ ya da sol tarafa doğru ittirmeniz gerekmektedir.  Bacaklarınızı yukarıya doğru çektiğinde 90 derecelik bir açıyla durmanız gereklidir. Başlangıçta günlük 10 adet yapmanız tavsiye edilmektedir. Daha sonraki günlerde 2-3 adet arttırarak devam edin.

NE KADAR SÜREDE BELİRGİN HALE GELİR?

Her insanın yediği yemeğe, aldığı proteine ve kaloriye göre bu süre değişiklik gösterebilir. Belirgin hale gelmesi için egzersizlerin yanı sıra düzenli beslenme de çok önemlidir. Ortalama bir süre vermek gerekirse 4-6 ay arasında bu kas belirgin hale gelmektedir.

adonis-kasi

Yorum yapın