Bölgesel nasıl zayıflanır

Kadınlar ideal kiloya ulaşmak için çeşitli diyetler ve spor yaparlar. Zayıflamanın birinci kuralı düzenli ve programlı çalışmaktan geçer. Ancak vücudun genelinde zayıflama görülse bile kilo vermek istediğiniz bölgede herhangi bir zayıflama göremeyebilirsiniz.

Vücudunuzun genel olarak zayıflamaya başladığını kilo kaybettiğinizi gördüğünüz zaman bölgesel zayıflama için harekete geçmek gerekir. Yağlanmanın gitmediği bölgeler için bölgesel zayıflama hareketlerini programlı bir şekilde yaptığınız da bölgesel zayıflamada da hedefe ulaşabilirsiniz.

Genetik olarak her insan da yağlanma oranı farklı olabilir. Kiminin basen bölgesinde kiminin ise göbek bel bölgesinde yağlanmalar olur. Yapacağınız egzersizler fazla yağlarınızdan kurtulmanıza fayda sağlayacaktır. Şöyle bir gerçek var ki spor yaparken bütün vücudunuzu aynı oranda çalıştırmanız gerekiyor. Yağlanma olan bölgede zayıflamanın az olduğunu ve ya hiç olmadığını görebilirsiniz. Yağ oranının fazla olduğu bölgelerde zayıflama biraz geç olacaktır. Bölgesel incelme hareketlerini uygulayarak zayıflama oranını diğer bölgelerle eşit duruma getirebilirsiniz. Yağ oranı yüksek olan bölgeleriniz için biraz daha fazla çalışmanız gerekiyor.

bolgesel-zayiflama

Kadınlarda basen erkeklerde ise göbek bölgesinde yağlanma oranı daha fazla olur. Bölgesel incelme hareketlerinin yanında düzenli diyet programınızı da uygulamanız lazım.

İstediğiniz görünüme sahip olmak için sağlıklı spor, diyet ve hayatınız da yapacağınız bazı değişiklikler sizi hedefe ulaştıracaktır. Göbek bölgesinde ki yağlardan kurtulmak için karbonhidratlı yiyeceklerden özellikle uzak durmanız gerekiyor.

Sağlıklı bir şekilde beslenmelisiniz. Yemeklerinizi yavaş yavaş yemeğe özen gösterin. 25 dakikadan önce sofradan kalkmayın böylelikle yemek sürenizi uzatarak daha yavaş yemek yersiniz. Çok acıkmadan sofraya oturmak daha az yemenize yardımcı olacaktır. Hiçbir zaman sofradan tıka basa doyunca kalmayın. Her zaman biraz aç kalkın. Bölgesel incelme hareketlerinin yanında bunlara dikkat ederseniz zayıflama sürecini hızlandırmış olacaksınız. Amaç yağ yakmak olduğu için bir diyetisyenden yardım almakta fayda vardır. Egzersizlere başladığınız ilk günlerde hareketlerinizi kısa tutun. Daha ileriki günlerde egzersiz hareketlerinizi arttırın.

Bölgesel incelme hareketlerini yaparken bütün vücudunuzda zayıflama olacak ancak yağlanma olan bölgede de bu farkı göreceksiniz.

Yorum yapın