Evde yapılan kolay egzersizler

Yoğun çalışıyor ve spora gitmeye zamanınız yoksa evde yapacağınız egzersizlerle fit bir görüntüye sahip olabilirsiniz.

Spor yapmak hem bedenen hem de ruhen çok faydalıdır. Spor yaparken sağlıklı beslenmeye özen gösterin. Spor demek yanında beslenmenin de düzenli olması demektir. Eğer gerçekten kilo vermek fit bir vücuda sahip olmak istiyorsanız yapacağınız belirli hareketler de size yeterli olacaktır.

Spor yapmak için illa ki spor salonuna gitmenize gerek yok. Kendinizi programlayın ve evde yapacağınız bu egzersizler size yetecektir.

İşte evde rahatlıkla yapacağınız hareketler;

Spora başlamadan önce ısınmanız gerektiğini unutmayın. Dimdik ayakta durun ve kollarınızı bacaklarınızı gere bildiğiniz kadar gerin.

Ayaklarınızı birleştirin ve gövdenizi sağ sol eğerek çalıştırın.

Yürüyüş bandına sahip olmaya bilirsiniz. Evde kendinize bir alan belirleyin. Parkurunuzu oluşturun ve yarım saat aynı alanda tempolu bir şekilde yürüyün.

Duvara yaslanın ve oturma pozisyonuna gelin. Sırtınız tamamen duvara dayalı olsun ve yavaşça çömelin. Bu hareketi 15 kere tekrarlayın.

Yere yatın ve ilk başlarda 15 daha sonra katlayarak mekik çekin. Zorlanıyorsanız ayağınızın üstüne bir şey koyabilir ve ya ayaklarınızı koltuğun altına koyabilirsiniz.

Yere yanlamasına uzanın yukarıda kalan bacağınızı 15 defa açıp kapatın daha sonra diğer bacağınıza aynısını uygulayın.

Bu hareketleri düzenli olarak yaparsanız kendinize kurallar koyarsanız vücudunuzda ki sıkılaşmayı fark edeceksiniz. Spor yaparken beslenmenize de dikkat etmeyi unutmayın.

“Evde yapılan kolay egzersizler” üzerine 2 yorum

  1. Gerçekten çok güzel ve faydalı bir yazı olmuş teşekkür ederiz annem ve ben yazdıklarınızı uygulamaya başladık bile 🙂

    Cevapla

Yorum yapın