Açlık hissettirmeyen diyetle zayıflayın

Yazın gelmesiyle beraber hızla diyetler yapılmaya başlandı. Ancak unutmayın ki hızla verilen kilolar geri alınmaya mahkûmdur. Hem zayıflayıp hem de tok kalmak istiyorsanız bu diyet tam size göre…

Kadınların yıllarca sorunlarından biri olan fazla kilolar yaz aylarında daha çok başa bela oluyor. Yazın kilo verip yaz bitiminde verilen kiloları almak metabolizmanızı bozan bir yöntemdir. Hızla yapılan diyetler fazlasıyla kilo alışı olarak size geri dönmekte. Bu yüzden sağlıklı ve düzenli diyet yapmak gerekmektedir.

Sağlıklı beslenmeyi yaşam felsefesi olarak kendimize belirlesek diyetlere bile ihtiyacınız kalmayacak. Ancak genelde kışın daha rahat davranarak yazın yaklaşması ve yaz ayında hızlı diyetlere başvuruluyor ve uzmanlar bu yöntemi sağlıklı bulmuyor. Eğer kendi kendinize yaptığınız diyetlerin faydasını görmüyorsanız bir uzmandan yardım almanızda fayda var.

Hem kilo veriyim, açlık hissetmeyeyim daha sonra verdiğim kiloları geri almayayım diyorsanız bu diyet programı tam size göre;

Uyanında kalkar kalmaz ilk işiniz bir bardak oda sıcaklığında su içmek olsun.

Kahvaltı

Bir su bardağı şekersiz ılık süt için yanında bir miktar yağsız beyaz peynir ( Kibrit kutusu kadar) bir adet salatalık ve bir dilim kepek ekmeği ile kahvaltınızı tamamlayın.

Ara öğün

Bir porsiyon mevsim meyvesi ve bir adet galeta yiyin

Öğle

120 gram köfte, tavuk, balık, et ya da 5 çorba kaşığı kuru fasulye, nohut yiyin. Yanında Bir kâse kaymaksız yağsız yoğurt, bir porsiyon yağsız salata ve bir dilim kepek ekmeği tüketin.

Ara öğün

Bir porsiyon meyve ve şekersiz çay

Akşam

Öğle yemeğinde olduğu gibi 120 gram et veya 5 çorba kaşığı baklagillerden tüketin. En geç saat 19.00’a kadar akşam yemeğinizi yemiş olun. 20.00 – 21.00 arası meyve bir porsiyon. 22.30’da bir galeta yiyebilirsiniz.

Yatarken

Bir bardak oda sıcaklığın su için

Yapacağınız sağlıklı bu diyet ile haftada 2 kilo vereceksiniz. Yanında spor da yaparsanız kilo verişiniz daha hızlı ve daha çok olacaktır. Diyet dışına çıkarsanız eğer bir sonuç alamazsınız. Bu diyetin en büyük özelliği tokluk hissi veriyor ve yemek yemenize engel oluyor. Diyet yaparken abur cuburdan kesinlikle uzak durun.

Yorum yapın