Bu çaylar ile zayıflayın

Bitkiler alternatif sağlık ürünleri ve şifa kaynağı olduğu bilinmektedir. Bitkilerin zayıflamaya yardımcı olduğu uzmanlar tarafından da belirtiliyor.

Bitki çayları zayıflamanın yolunu açıyor ancak tek başına faydalı olmuyor. Diyet programınızın yanında içeceğiniz bu çaylar vücuttaki fazla suyu atmanıza yağ yakılmasını kolaylaşmasına yardımcı olacaktır.

Bitki çayları metabolizmanızı hızlandıracak ve hızla kilo vermenize yardımcı olacaktır. Bitkiler doğru tüketildiğinde sağlık için çok faydası var.

 

Kilo vermek isterken yardım alacağınız çay türleri;

Mate:

Metabolizmayı hızlandırır ancak tansiyon hastaları uzak durmalı çarpıntı yapabilir.

Yeşil çay:

Yağ yakımında oldukça faydası bulunmaktadır. Yüksek tansiyon hastaları uzak durmalıdır.

Ananas:

Sindirimi kolaylaştırarak bağırsakların rahat çalışmasını sağlar. Zayıflamaya oldukça faydalıdır.

Guarana:

Güney Amerika’da en çok sevilen bitki türlerinden biridir. Kafein oranı çok yüksektir. Bu nedenle kalp hastalığı olanlar tüketmemelidir.

Acı kırmızıbiber:

Acının fazla olması yağ yakmanızda artış sağlar.

Kuşburnu:

Yağ oranını azaltarak yağ yakımını hızlandırıyor.

 

Tatlı isteğinizi azaltmak için bu çayı tüketin;

1 tatlı kaşığı rezene, 1 tutam meyan kökü, 1 çubuk tarçını cam bardağa koyun üzerine kaynamış suyu ekleyin. Ağzını kapatarak 10 dakika demlenmesi için bekleyin. Günde 4 fincan içebilirsiniz.

Metabolizmayı hızlandıran çay tarifi;

1 tatlı kaşığı yeşil çay, 1 tatlı kaşığı mate, 1 tutam turunç kabuğu, 2 adet kırmızı acı biberi cam bardağa koyun. Kaynamış suyu üzerine ekleyin ağzını kapatın 10 dakika demlensin. Günde 4 bardak içebilirsiniz.

Yorum yapın