Kivi diyeti nasıl yapılır

Zayıflamakta zorluk çekiyorsanız ve hızlı zayıflamak istiyorsanız kivi diyeti tam size göre. Ancak kivi diyeti 4 günde 2 kilo vermenizi sağlayacağı için bir uzmana danışarak yapmakta fayda var.

Şok meyve diyeti olan kivi diyeti vitamin ve mineral deposudur. Meyve olarak tüketilen kivi kozmetikte ve tıpta da kullanılmaktadır. Kivi bağışıklık sistemini güçlendirir ve tok kalma hissi verir. Kivinin çok faydası bulunmaktadır. Selüliti azaltır, soğuk algınlığına karşı korur, demir ve fosfor içerir. Ayrıca da kilo vermeye de çok yardımcı olur.

100 gramı 60 kalori olan kivi 4 günde hemen kilo vermenizi sağlayacaktır. Bu diyette mutlaka her öğün kivi tüketmeniz gerekecek.

Örnek 4 günlük diyet programı;

Kahvaltıya 1 kivi, 1 su bardağı yoğurt ve 1 dilim tost ekmeği ile başlayın. Ara öğün olarak 1 kivi tüketin. Öğle ise 1 kase sebze çorbası, doyana kadar kivi tüketin. Ara öğün olarak yine 1 kivi yiyin. Akşam 2 tane haşlanmış yumurta, 1 tabak sebze yemeği sebze sevmiyorsanız eğer 100 gram et yanına 1 kivi ekleyerek öğününüzü tamamlayın.

Midenizi yatıştırmak için yatmadan önce bitki çayı tüketin. Örnek olarak papatya çayı içebilirsiniz. 4 günlük diyet programınız devam ederken çay ve su hariç bütün içeceklerden uzak durun. Kivi diyetini yapmaya karar verdiyseniz eğer en fazla 4 gün bu diyeti uygulayın. Daha fazlası zararlı olabilir. Ara verdikten sonra tekrar yapabilirsiniz. Ama sağlığınızı etkilememek için 4 günü geçmeyin.

Beklenmedik etkiler yaşarsanız eğer mutlaka doktora gidin ve diyeti bırakın. Gözlemler sonucunda daha önce yapılmış olana kivi diyetinin 4 günde 2 kilo verdirdiği görülmüştür.

Yorum yapın