Hızlı göbek eriten egzersizler

Kadınlar genellikle göbek bölgelerinden şikayet ederler. En zor kilo veren bölge de karın bölgesidir.

Pilates kadınların kaslarını çok rahat çalıştırabileceği ve sıkılaşabileceği çok rahat bir spordur. Pilates vücudunuzun her bölgesini ayrı ayrı çalıştırır. Pilatesin göbek için çok güzel hareketleri var. Günde ortalama 10 dakikanızı ayıracak yapacağınız çok basit ama çok faydalı hareketleri var.

İşte göbek bölgesi için favori hareketler;

Öncelikle dizlerinizi 90 derecelik açıya getirin. Elleriniz ensenizde. Hareketi yaparken dirsekler açık olacak. Karnınızı iyice içeri çekin ve kaburgayı kapatın. Bu pozisyonda nefes verirken omuzlarınızdan başınızı kaldırarak dizlerinize yaklaştırın. ‘ 10 kez bu şekilde açıp kapanın.

Sırt üstü uzanın. Bacaklarınızı havaya kaldırarak uzatın. Adeta masa pozisyonunu alın. Bir bacağınızı bükün. Bu arada eller boyunda dirsek açık ve başınız dik. Nefes vererek bir bacağınızı uzatırken diğer bacağın dizini çapraz dirseğinize getirin ve üst bedeni hafifçe eğin. Her iki yöne 10 defa yapın.

Ellerinizi başınızın altına koyun. Dirsekler açık bacakları uzatın. Bu pozisyonda nefes alın verirken baş ve dizleri birbirine yaklaştırın. Hareketi 20 defa yapın. Göbek eritmek için en etkili hareketlerden biridir.

Sırtüstü yatın. Bacaklarınızı bürkün ve masa pozisyonunu alın. Bu pozisyonda nefes alın verirken sırtın üst kısmını yerden kaldırarak elleriniz dizde bacağı göz hizasınanda uzatın. Her nefeste bacak değiştirmeyi unutmayın. İki bacak olmak üzre 10 defa yapın.

Bacakları düz uzatın. Karnı içeri çekin ve eller yanda. Bacaklarınız aşağıda dururken nefes alın bir bacağı yukarı doğru düz bir şekilde kaldırın. Bacak değiştirerek her iki tarafa 20 defa yapın.

Oturma kemiklerinizin üzerinde (popo) outrun. Sırtınızı düz tutun kollar ileri doğru dizlerinize bakın. Bu pozisyonda nefes almayı unutmayın. Nefes verirken kolları yana açarak geriye dönün. Tek taraflı olarak. 20 defa uygulayın.

Sırt üstü yatın ve bacaklarınızı yukarı düz bir şekilde uzatın. Kollara yanlarda ayak uçlarınıza bakın ve 5 kez nefes alın 5 kez nefes verin bu arada kollanınız kısa kısa kaldırıp indirirn. !0 kez tekrar edin. Zorlanırsanız dizlerinizi 90 derece açı haline getirebilirsiniz.

 

Yorum yapın