Yatakta Performans Arttırıcı 10 Egzersiz

Aşk hayatınızda da sporun nimetlerinden faydalanmak elinizde. Yatakta daha iyi performans için işte size 10 egzersiz hareketi.

1.Squat

squat-testestoron-artisi

Squat bir ağırlığı boynunuzun arkasından omuzlarınıza koyarak çömelip kalkma hareketidir. Önerimiz sadece kalça ve bacak geliştirme ile ilgili değil. Bu hareketi yapmak sürekli testesteron salgılamasına sebep olur.

2.Kegel Egzersizleri

mankegelfloor

Kegel egzersizi Pelvis kaslarının sıkıp bırakılmasıdır. Kegel nedir, pelvis nedir bilmiyorsanız idrarınızı tutarken sıktığınız kaslardan bahsediyoruz. Yani bu egzersizi oturduğunuz yerden de yapabilirsiniz. Günde 5 tekrar 10 kere yapmanız kaslarınızı uzun süre sıkı bir şekilde bırakmanıza yarayacaktır. Bu kaslar pazu kası geliştirmekten hiç bir farkı olmadan geliştirebilirsiniz. Peki doğru kası geliştirdiğinizi nasıl anlarsınız? Kaslarınızı sıkarken kaçla ve anüs kaslarınızı serbest bırakın, erkekler içinde idrarınızı yaparken tutmayı deneyin. Yarıda kesebiliyorsanız doğru kası sıktınız demektir. Bu kasın gelişimi yatak hayatınıza ekstradan eğlence katacaktır. Ayrıca erkeklerde kegel egzersizi erken boşalma ya ilaçsız bir tedavi olabiliyor.

3.Karın Kası Geliştirme

karin-kaslari-gelistirme

Güçlü bir karın iyi bir ilişki için gereklidir. Resimdeki gibi ab crunch olarak tabir edilen şekilde poziyonunuzu alın ve yere paralel gelecek şekilde eğilin. 15 tekrar şeklinde 3 set yapın. Evet kolay olmayacak.

4.Zincir Salıncağı 

kettebel-salincagi

Bu hareket mükemmel bir şekilde aerobik dayanıklılığınızı arttırır. Dayanıklılığınız arttıkça tekrarları daha da çoğaltın.

5.Karın Köprüsü (tahta, şınav)

karin-koprusu

Bu hareket tahta olarakta bilinir. Resimdeki sizi zorluyorsa şınav hareketinin başlangıcındaki gibi de yapabilirsiniz. Direncinizi oldukça yükseltecektir.

6.Savaş Halatları

battling-ropes

Savaş halatları kollarda dayanıklılık için mükemmel bir seçimdir. Kollarınız güçlü ise dinlenmek için mola almanıza gerek kalmayabilir.

7.El Arabası

el-arabasi-insan

Üst kasları oluşturmak için başka mükemmel bir egzersiz daha. Ayrıca çok çarpıcı da gözüküyor.

8.Esneme Hareketleri

woman-stretching

Esneme hareketleri yatakta bir çok pozisyonu rahatlıkla yapmanız yardımcı olacaktır. Aşırı esnek değilseniz bir çok pozisyonu şimdiden unutun.

9.Superman Olmak Lazım Bazen!

Süperman Egzersizi
Süperman Egzersizi

Alt sırtınızdaki fazlalıklarınız için cidden süpermen olmanız gerekiyor. Mide üzerinde uzanarak uçar gibi yapacaksınız ve kollar/bacaklar yükselecek. Poponuza kadar kaslarınızı sıkmak zorunda kalacaksınız.

10.Mayın Arama

mayin-arama

Açık bir alana ihtiyacınız olacak bunun için. Boş halter barı veya benzer bir nesneyi mayın arar gibi gövdenizi zorlayacak şekilde çalıştırmanız gerekiyor.

 

 

 

Yorum yapın