Erkekler için evde zayıflama egzersizleri

Bugünün dünyasının tüm konfor ve kolaylığına rağmen, insan hayatı çok yoğun bir hale gelmiştir.  İnsanlar aile veya arkadaşlarla toplanıp günlerini geçirirken yaşam tarzları kendi sağlıklarını geri plana atmalarına sebep oluyor. İnsanların çoğu bir spor salonu için 1 saat ayıramayacak durumdalar.

Obezite her geçen gün artmaktadır ve bunun en önemli nedeninin fiziksel aktivite eksikliği olduğunu biliyor musunuz? Ayrıca aynı rutin takip ediyorsanız  sadece bu sebepten gerçek yaşınızdan  10 yaş büyük gösteriyorsunuz  demektir.

Bu durumun basit bir çözümü var. Eğer spor salonu ziyaret etmek için zamanınız yoksa düzenli olarak  sadece evde egzersiz yapabilirsiniz.Şimdi size  ekipman olmaksızın evde egzersiz yapmanın derslerini vereceğim.

Özellikle sizin gibi erkekler için tasarlanmış çeşitli egzersiz programı vardır. Spor salonuna gidemeyen ve evde herhangi bir egzersiz ekipmanı olmayanlar için bir kaç tane egzersiz yöntemi paylaşıyorum.

Erkekler İçin Evde Egzersiz 1 

V-up alt ve üst karın kaslarına yani abs’e odaklanan erkekler için iyi bir egzersizdir. Bu egzersizi gerçekleştirmek için yatmak zorundasınız. Uzandıktan sonra omuz hizasında kollarınızı uzatın. Şimdi aynı zamanda göğsünüze  doğru bacaklarınızı  kaldırmak için bütün enerjinizi kullanın. Ellerinizi ayak parmaklarınıza dokunmalı veya onlara yakın olmalıdır.  Bu adımları birkaç kez tekrarlayın.

V-ups- Erkekler İçin Egzersiz

 

Erkekler İçin Evde Egzersiz 2

Kalça ve arka uylukları geliştiren daha çok kısa boylu erkekler için ideal bir egzersizden bahsedeceğim. Dambıl ile de bu egzersizi yapabilirsiniz. Yalnız dikkat etmeniz gerekir bu hareket belinize zarar verebilir.

kısa boylu erkekler için egzersiz

Erkekler İçin Evde Egzersiz 3

Bu egzersizde dizler yukarı doğru çekilmiş halde mekik çekeceğiz. Kollar göğüs üzerinde ve açmadan devam ediyoruz.

crunches

 

 

“Erkekler için evde zayıflama egzersizleri” üzerine 2 yorum

  1. Merhabalar,

    Öncelikle emeğinize sağlık. Birçoğumuz virüse karşı tedbir amaçlı evlerde olduğumuz şu günlerde yediklerimize, içtiklerimize dikkat etmezsek kilo alabiliriz. Bu nedenle hem beslenmemize dikkat ederek hem de düzenli egzersiz yaparak kilo kontrolü yapabiliriz.

    Güzel okumalar dilerim,
    sağlıkla kalın.

    Cevapla

Yorum yapın