Diyet yaparken yapılan hatalar

Diyet yapıyorsanız ama kilo veremiyorsanız bu hataları yapıyor olabilirsiniz. Bu hataları yapmazsanız hem daha sağlıklı olursunuz hemde diyet yaparken daha iyi sonuçlar alırsınız.

1 Diyete uzman kontrolünde başlayın

Artık zayıflamaya karar verdiyseniz ve diyete başlayacaksanız bunu uzman kontrolünde yapın. Her diyet programı size göre olmayabilir. Bir diyetisyene başvurursanız sizin kan bulgularınız, metabolizmanız gibi bir çok kritere bakarak size en uygun diyet programını hazırlayacağından çok daha başarılı sonuçlar alırsınız.

2 Kahvaltıyı kesinlikle atlamayın

Kahvaltı günün en önemli öğünüdür. Kilo vermeyei kolaylaştırmanın en başlıca faktörlerinden biri metobolizmanın hızlanmasıdır. Güne kahvaltı ile başlamak hem sizi zinde tutacaktır hemde metobolizmanızı hızlandırarak kilo vermenizi kolaylaştıracaktır.

3 Yemeği yavaş yavaş yiyin

Yemeğinizi yavaş yemeniz daha az yiyerek daha çabuk doymanızı sağlar. Beyin doyduğunuzun sinyallerini midenize 20 dakika sonra göndermeye başlar. Yani hızlı yerseniz doymadığınızı zannederek fazla yersiniz

4 Suyu susamadan da için

Su içmenin sağlık açısında faydalarını saymaya gerek yok. Yaşamımızı sağlayan en önemli etken. Su içmek hem vücuttaki toksinlerin atılımını sağlar hemde karında şişkinlik oluşturduğu için tokluk hissi yaratır. Bu yüzden susamasanız bile her aklınıza geldiğinde su için. Hatta hep aklınıza gelmesini sağlamanız için görebileceğiniz her yere su koyun böylelikle daha fazla su içebilirsiniz.

5 Öğün atlamadan az az ve sık sık yiyin

Günde 6 öğün yemeye dikkat edin. 3 ana öğünün aralarında 3 te ara öğün yiyin. Öğünleri az ve sık yemeniz hem sürekli tokluk hissi uyandıracaktır hemde metobolizmanızı hızlandıracaktır.

6 Hedefiniz olsun

Kendinize bir hedef belirleyin ve o hedefe ulaşana kadar diyetinizi bırakmayın.

7 Uykunuzu düzenleyin

Günde 7-8 saat düzenli uykunuz olsun. Erken yatın ve erken kalkın. Uyurken vücudunuz enzim salgılar. Uykusuz kaldığınızda bu enzimlerden mahrum kalırsınız.

 

 

Yorum yapın