CrossFitt hakkında bunları biliyor musunuz?

CrossFit, günden güne yaygınlık gösteren sımsıkı bir vücut ve belirgin karın kaslarına sahip olmak isteyenlerin tercih ettiği vücudu forma sokan bir programdır.

CrossFit, oldukça zor bir programdır. Devamlı hareket halinde olmayanlar başladığı zaman çok zorlanırlar. Çünkü 1 saatlik antremanla ve zamana karşı yapılan egzersiz programı olduğu için oldukça yorucudur. CrossFit çalışmayı tercih edenler haftada 3 gün yoğun çalışarak ancak 15 dakika içinde bitecek egzersizler yapmalıdırlar.

Bütün vücudu hedef alan CrossFit, çekme, itme, çömelme, koşma ve kürek çekme hareketlerini içerir. Zor olan egzersizler size güç katacaktır. Ancak vücudunuz daha hızlı bir şekilde forma girecektir. Kısa sürede etkili sonuç elde edersiniz.

Spordan hemen sıkılanlar için tercih edilen bir egzersizdir. Evde rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Ancak gıda takvileri almanız öneriliyor. Her spor dalında, egzersiz programların da sakatlanma riski olduğu gibi CrossFitte de aynı durum söz konusudur. Daha önce sakatlık yaşamışsanız daha tehlikeli olabilir.

Sağlık durumun da her hangi bir rahatsızlığı olmayan ve tempolu çalışmayı sevenler için ideal bir spordur. Ancak Türkiye’de %10 oranın da kişiler bu sporu yapıyor. Amerika’da bu oran %50’lerde.

Yorum yapın