En hızlı yağ yakan 4 hareket

Zayıflama için, spor salonlarına gidip yüklü miktarlar da ödemeler yapmanıza gerek yok. Evde rahatlıkla yapabileceğiniz hareketlerle forma girebilirsiniz.

Spor yapmaya başladığınızda en önemli kural devamlılıktır. Devamlılığı sağlamadığınız takdir de sporu bıraktığınızda eski halinize dönmeyi bırakın daha ileri bir boyuta kilo almış bir hale gelebilirsiniz. Günde 1 saat ayırarak evde yapacağınız hareketlerle fit bir vücuda sahip olabilirsiniz.

İşte sizi forma sokacak hareketler;

Yürüyüş yapmak

Evde spor yaparken illa ki bir yürüme bandına ihtiyacınız olacak diye bir şey yok. Evinizin çevresinde yarım saat tempolu yürümek yeterli olacaktır. Spor hareketlerinin ana maddesi yürüyüştür. Yürümekle bütün kaslarınızı hareket ettirebiliyorsunuz. 15 dakikasını normal tempolu yürümeye diğer 15 dakikayı da tempoyu arttırarak geçirebilirsiniz. Terlediğinizde daha kesin sonuçlar alacaksınızdır.

yuruyus-yapmak

Mekik

Karın kaslarınızı geliştirmek istiyorsanız en etkili yol mekiktir. Günde 3 set 10 tekrarla yapacağınız bu hareket karın kaslarınızı çalıştırarak sıkılaşmasını sağlayacaktır. Karın kaslarınız gelişme gösterdiğinde hareketi daha rahat yapacaksınız. Her geçen gün tekrar sayısını 5’er 5’er arttırın. Yere sırt üstü uzanın ellerinizi başınızın altına koyun ve ayaklarınızı hareket ettirmeden yarım bir şekilde doğrulun. Daha sonraki zamanlarda düz olacak şekilde doğrulun.

mekik-hareketi

Superman hareketi

Yere yüzün koyu yatın ve kollarınızı yüzünüzün yanından ileri doğru uzatın. Ayaklarınızı tek tek havaya kaldırın ve kaslarınızı zorlayın. Ne kadar kaldırabiliyorsanız kaldırın ve öylece kalın. Daha sonra aynı hareketi diğer bacağınız içinde uygulayın. Daha sonra kollarınızı ve bacaklarınızı aynı anda kaldırın ve en yukarı çıkmaya çalışın. Kalabildiğiniz kadar bu pozisyonda kalın. Daha sonra esneyin. Bu hareketler sırt kasalarınızın gelişmesine yardımcı olacaktır.

supeman-hareketi

Kalça kaldırma hareketi

Sırt üstü uzanarak dizlerinizi kırın ve ellerinizi yere paralel gelecek şekilde uzatın. Bu pozisyondayken kalçanızı yukarı doğru kaldırın. Kaslarınızı zorlaya bildiğiniz kadar zorlayın. 3 set 10 tekrar şeklinde bu hareketi yapınız. Bu hareket sizin sırt, bel ve kol kaslarınızı geliştirecekti.

kalca-kaldirma-hareketi

 

Yorum yapın